Tehnoturg kauplus on avatud E-R 10-17!

Icom IC-7300 SDR Transceiver

Saadavus: Tellimisel
Tarneaeg: 14 - 30 tööpäeva
KOOD
WI265
1 296,90 €
Lisa soovinimekirja

IC-7300 - viimaste aastate edukaim transiiver! Kõigil on see olemas, kõik tahavad seda. Miks see nii on? Üsna lihtsalt:

  • Keeruline tehnoloogia (SDR), kuid lihtne kasutamine.
  • Hea vastuvõtja, suurepärane veekogumikuvariant
  • Palju lisaseadmeid, palju oskusteavet sõprade seas


IC-7300-ga oli Icom esimene kolmest suurest Jaapani raadioamatööride tootjast, kes tõi turule tõelise SDR (Software Defined Radio) raadiosaatja amatööride jaoks. Selle seadme eripära seisneb selles, et HF-signaal digitaliseeritakse kohe pärast ribapassifiltrit. Seega selle asemel, et esmalt segada vastuvõetud signaal maha nagu traditsioonilise vastuvõtja puhul, kasutatakse võimsat analoog-digitaalmuundurit (ADC), mis lülitub kohe digitaalsele tasemele. Seejärel töötleb signaali edasi spetsiaalne ja kiire digitaalne kiip (FPGA - programmeeritav loogikaüksus). Need on SDR-i olulised komponendid - AD-muundur ja sellele järgnev digitaalloogika ning loomulikult ka seal kasutatav tarkvara. Vastuvõtuala ulatub 30 kHz kuni 74,8 MHz.
Edastustee on üles ehitatud samamoodi: modulatsioon digitaliseeritakse, töödeldakse DSP (digitaalsignaaliprotsessor) ja FPGA kiibi abil digitaalsel tasandil ning seejärel teisendatakse analoogtasandile, filtreeritakse ja võimendatakse. Sellega saavutatakse väga hea spektraalne puhtus ja suurepärased faasimüra väärtused. IC-7300 saatja pakub max. 100 W saatevõimsust (25 W AM-sagedusel) ja on varustatud sisseehitatud antennituuneriga.
Vastuvõtja pakub suurepärast eelvalikut 15 automaatselt lülituva sagedusala filtriga enne AD-muundurit. Et hoida kadusid võimalikult madalal, on paigaldatud kvaliteetsed mähisfiltrid. Tänu filtreerimisele antakse AD-muundurile ainult need signaalid, mida soovitakse vastu võtta. See võimaldab AD-muunduri dünaamilist ulatust paremini ära kasutada. Tulemuseks on väga hea vastastikuse segamise dünaamiline ulatus (RMDR) 97 dB ja 15 dB madalam faasimüra 1 kHz intervallidel võrreldes eelkäija mudeliga IC-7200.

Koos SDR-iga esindab IC-7300 lühilaine-transceiverite uut põlvkonda. Visuaalselt on IC-7300 transiiveri kõige silmatorkavam omadus kõrge resolutsiooniga ja 4,3-tolline / 10,9 cm suurune värviline puuteekraan. Lisaks sagedusele ja töörežiimile näitab see ka S-meetrit, aega ja sagedusspektrit. Ekraan on ka juhtelement; sarnaselt nutitelefonile saab ekraani puudutades käivitada paljusid funktsioone. Tänu võimsale digitaalelektroonikale on vastuvõtu ajal võimalik pidevalt uuendatud veeskaala spektri kuvamine, kiirus on reguleeritav. Selle spektri laiust saab reguleerida vahemikus 5 kuni 1000 kHz. Suurenduslaasifunktsioon võimaldab huvipakkuvat piirkonda puudutades seda suurendada ja teine puudutus reguleerib transiiveri uuele sagedusele. See muudab sagedusala ülevaatamise väga lihtsaks, olgu siis tegemist võistluse või haruldaste DXide jahtimisega.
IC-7300 funktsioone täiendab mugavaks kasutamiseks lai valik funktsioone. 101 mälu saab kuvada, organiseerida ja programmeerida puuteekraani kaudu. Audio Scope näitab modulatsioonikarakteristikuid ja filtri seadistusi. Kõiki seadistusi ja mälusid saab salvestada SD-mälukaardile, samuti QSO-salvestusi koos saate- ja vastuvõtuteedega ning CQ-kõnedega.
IC-7300 tagaküljel olevad ühendused vastavad Icomil juba aastaid standardvarustuses olnud lisaseadmete ja kaugjuhtimispistikupesadele; see tähendab, et olemasolevaid lisaseadmeid saab kasutada probleemideta. USB-pesa pakub täiendavaid ühendusvõimalusi arvuti jaoks (CAT, helikaart, ...). Kaugjuhtimispuldi tarkvara RS-BA1 saab kasutada ka IC-7300 ja muidugi morseklahvi ja lineaarset väljundastet. Kaasas on käeshoitav mikrofon HM-219.
240 mm laiuse, kuid ainult 94 mm kõrguse ja 238 mm sügavusega ning ainult 4,2 kg kaaluga on IC-7300 kõigist oma funktsioonidest ja saatevõimest hoolimata kompaktne seade. 13,8 V / 21 A toiteallikat saab võtta võrguadapterist, kuid ka mobiilselt - saadaval on ka mobiilne kinnitus - või välipäeval või ekspeditsioonil.

Lisainformatsioon
Vali bränd Icom

Sending authentication request to phone

Kontrollkood:

Veenduge, et rakendusele saadetud kontrollkood ühtib ekraanil kuvatud koodiga ning sisestage Smart-ID PIN1

Smart-ID vastuse ootamine